Vamzdeliniai šilumokaičiai Alfa Laval  

Vamzdeliniai šilumokaičiai Alfa Laval

„Alfa Laval“ siūlo platų vamzdelinių šilumokaičių asortimentą, skirtą įvairioms užduotims pramonėje atlikti.

Farmacijos pramonei tiekia blokus, atitinkančius pačius griežčiausius higienos standartų reikalavimus.

Šaldymo darbams siūlo vamzdelinius garintuvus bei kondensatorius.

Maisto pramonei tiekia vamzdelinius šilumokaičius, skirtus gėrimams ir maisto produktams, kurie pasižymi dideliu klampumu arba sudėtyje turi dalelių.

  • Alfa Laval CETECOIL vamzdeliniai šilumokaičiai

Tai nerūdijančio (anglinio) plieno apvalkalinis vamzdelinis šilumokaitis (Shell and tube heat exchanger Stainless steel / Carbon steel)
Cetecoil® yra bendras pavadinimas grupės vamzdelinių šilumokaičių, pagamintų iš rūgščiai atsparaus nerūdijančio plieno ir tinkamų įvairioms terpėms, pavyzdžiui, vandens garui, karštam vandeniui, šildymui ir karštam vandeniui bei aliejui. Dirbant su garais, Cetecoil yra labai efektyvus kondensato aušintuvas. Cetecoil šilumokaitis taip pat puikiai tinka naudoti sistemose, kuriose reikia palaikyti nenutrūkstantį srautą (pastovus darbas) esant dideliems vandens greičiams.Alfa Laval vamzdelinis šilumokaitis Cetecoil Cetetube

Aukštas slėgis ir temperatūros

Cetecoil šilumokaičiai neturi tarpinių, tad gali veikti aukštame slėgyje ir aukštoje temperatūroje, net dirbant aplinkose, kurioms taikomi staigūs ir dideli temperatūros svyravimai, pavyzdžiui, vandens garų ir šaldymo sistemose. Standartinio dizaino Cetecoil šilumokaičiai yra paskaičiuoti slėgiams iki 25 barų ir temperatūrai iki 300 °C.

Lankstus diapazonas

Cetecoil šilumokaičiai gaminami trijų skirtingų pagrindinių versijų pagal medžiagų bei slėgio klases, jie yra pažymėti R, S ir E. Visos versijos turi nerūdijančio plieno vamzdžius.

Kiekvienas bazinis modelis yra pagamintas įvairių dydžių, su skirtingais šiluminiais parametrais. Šis platus spektras leidžia lengvai užsakyti tinkamą Cetecoil šilumokaitį praktiškai bet kurioms darbo sąlygoms. Esant aukštesniems pajėgumų reikalavimams, keletas šilumokaičių gali būti prijungti lygiagrečiai arba nuosekliai.

Cetecoil šilumokaitis taip pat puikiai tinka naudoti sistemose, kuriose reikalingas nepertraukiamas veikimas esant dideliems reikalavimams vandens greičiui. Cetecoil yra labai efektyvus kondensato aušintuvas kaip garo šilumokaitis.

Unikalus dizainas su patentuotais vamzdžiais

Nerūdijančio plieno vamzdžiai yra kryžmai pragręžti. Tai pagerina šilumines vamzdelio savybes viduje ir išorėje. Tai prisideda prie labai didelio šilumos perdavimo koeficiento. Šilumokaičio našumas nustatomas pagal vamzdelių skaičių ir vamzdelių ilgį.

Vamzdžiai apvynioti aplink centrinę šerdį spirale. Kiekvienas galas yra privirintas prie vamzdžio plokštelės. Vamzdžiai sudaro kartu ir surinkimo kameros “kontūrą”, kuris yra privirintas prie supančio apvalkalo. Toks suprojektavimas, pilnai suvirintos konstrukcijos tvirtumas yra derinamas su dideliu elastingumu, reikalingu šiluminio plėtimosi įsisavinimui. Vertikali padėtis reiškia, kad Cetecoil reikia gana mažai vietos.

  • Alfa Laval Cetetube vamzdeliniai šilumokaičiai

Tai vertikalūs, kanalėlių tipo šilumokaičiai, sudaryti iš spirališkai susuktų, briaunuotų varinių vamzdžių viduje su nerūdijančio plieno apvalkalo paketu
(Shell and tube heat exchanger)
Cetetube vamzdelinis šilumokaitis gali būti naudojamas skirtingomis eksploatacijos sąlygomis ir visi gali būti pritaikyti šildymo, vėdinimo, garų bei karšto vandens sistemose.

Cetetube yra gaminamas septynių dydžių, kurie svyruoja nuo 460 iki 3500. Bet kuris modelis yra pagamintas, pritaikant trims skirtingiems šiluminiams režimams, kad tiktų daugumai darbinių sąlygų.

Šilumokaitis yra skirtas užtikrinti turbulentiniam srautui sistemos viduje bei už jos vamzdžių ribų. Turbulentinis srautas yra palankesnis šilumos mainų požiūriu ir daro šilumokaičius savaime išsivalančiais, siekiant sumažinti šilumos perdavimo paviršių užsiteršimo riziką.

Kaip tai veikia

Cetetube ritė susideda iš briaunuoto varinio vamzdžio ir yra termiškai optimizuota. Briaunuotas vamzdis yra sukurtas siekiant suteikti srautui galimybes, keliamas šiuolaikinių šilumos mainų technologijų darbo sąlygoms. Dėl briaunų šilumos perdavimo plotas vamzdyje yra daug kartų didesnis.

Briaunos taip pat tarnauja kaip atskiri tarpikliai tarp vamzdžių eilių siekiant užtikrinti kontūro stabilumą. Dėl stabilumo ir gamybos standartizavimo kiekvienas Cetetube vamzdelinis šilumokaitis išlaiko nustatytą galingumą.

Dėl eksploatavimo sąlygų įvairovės

Cetetube yra skirta tokiam pačių slėgiui ir temperatūrai iš abiejų pusių. Tas pats šilumokaičių tipas gali būti naudojamas skirtingomis darbo sąlygomis, ir visi jie gali būti naudojami šildymo, vėdinimo bei karšto vandens, vandens garų, kitokių terpių sistemose. Siekiant šilumokaičių šilumos perdavimo pajėgumus maksimaliai panaudoti, kuo didesnis srautas nukreipiamas per apvalkalą. Tačiau buitinio karšto vandens, vandentiekio vandens srautas visada turi būti prijungtas prie ritės kontūro pusės.

Maksimalus darbinis slėgis yra 1,6 MPa (manometrinis) apvalkalo (kevalo, lukšto) pusėje ir 2,5 MPa (manometrinis) vamzdelio pusėje. Atitinkama didžiausia darbinė temperatūra yra 150 °C, apvalkalo pusėje, ir 160 °C vamzdžio pusėje.

Termiškai optimizuotas

Šilumokaitis yra skirtas užtikrinti turbulentinį srautą tiek viduje, tiek ir už vamzdžių ribų. Turbulentinis srautas yra palankesnis šilumos mainų požiūriu ir daro šilumokaičius galinčius savarankiškai apsivalyti, pasiekiant mažesnę riziką užsiteršti šilumos perdavimo paviršiams.

Kokybės standarto patvirtinimas

Sukurta ir įvertinta pagal PED ir AD2000.
Patvirtinta Vokietijos TÜV.
Nerūdijantis plienas – AISI 316.

Šaltinis: http://www.alfalaval.lt/products/Cetecoil/.