Karšto vandens ruošimui  

Karšto vandens ruošimui

Vandens šildymo tinklas yra veiksminga technologija, kuri paprastai, patogiai ir saugiai patenkina karšto vandens poreikį.

Veikimas

Šildymo tinklo tiekiama karšta terpė yra labai aukšto slėgio ir aukštos temperatūros. Naudojama tik šiluma; šildymo tinklo terpė nesusimaišo su vandeniu karšto vandens sistemoje.

Naudojami šilumokaičiai, kurie perneša šilumą iš šildymo tinklo terpės į vandenį būsto centrinio karšto vandens sistemoje. Šiluma perduodama plonomis, rūgštims atspariomis nerūdijančio plieno plokštelėmis, kurios visiškai atskiria šildymo tinklo terpę nuo būsto sistemos.

Sistemoje yra įrengtas automatinis karšto vandens temperatūros reguliavimas. Šildymo kontūras reguliuojamas termostatu pagal kambario temperatūrą. Jei šildymo srauto nereikia, šildymo kontūro cirkuliacinis siurblys automatiškai išsijungia, bet retkarčiais įjungiamas, kad nestrigtų po ilgalaikio neveikimo.

Automatinis temperatūros reguliatorius valdo karšto vandens temperatūrą. Jis matuoja karšto vandens temperatūrą šilumokaityje ir automatiškai reguliuoja ištekantį srautą. Dėl šios patentuotos firminės „Alfa Laval“ konstrukcijos karšto vandens temperatūra išlieka pastovi, nepaisant tūrio ir slėginio srauto.

Energijos tiekėjas registruoja energijos suvartojimą. Matuojama registruojant šildymo tinklo terpės srautą sistemoje ir temperatūrų skirtumą terpės tiekimo ir grįžtamajame sraute.