Išardomi šilumokaičiai su Micro Plate plokštelėmis  

Išardomi šilumokaičiai su Micro Plate plokštelėmis

Tai mikroplokštelinis išardomas šilumokaitis XGM032 ar XGM050, pažangi “Danfoss” technologija su “Micro plate™” plokštelėmis.

Šie išardomi XGM032 ir XGM050 tipo šilumokaičiai (surenkami – išrenkami) pasižymi unikaliu plokštelių modeliu, MPHE leidžia efektyviau nei bet kuris ankstesnis šilumokaičių modelis perduoti šilumą.

MPHE plokštelinis išardomas (surenkamas – išrenkamas) šilumokaitis su tarpinėmis sukurtas ir sukonfigūruotas naudoti centralizuoto šildymo ir kitokio šildymo sistemose bei karštam vandeniui ruošti.
Galimi šilumokaičio plokštelės kanalo tipai – H, M ir L. Gaminamos 1-os pakopos (su 4 prijungimo vietomis) ir 2-jų pakopų versijos (su 6 prijungimo vietomis, karštam vandniui ruošti). Šilumokaičio matmenis galima apskaičiuoti naudojant “Danfoss” skaičiavimo programinę įrangą “Hexact”.

Danfoss MPHE XGM032 išardomas šilumokaitisMPHE puikiai tinka sistemoms, kuriose šiluminė saulės energija yra pagrindinis energijos šaltinis, o pagalbinis šilumos šaltinis yra, pavyzdžiui, dujinis katilas arba centralizuotas šildymas.

Pranašumai išardomų / surenkamų / išrenkamų XGM032 ir XGM050 tipo šilumokaičių:

• Taupoma energija ir mažėja išlaidos
• Geresnis šilumos perdavimas
• Mažesni slėgio nuostoliai
• Lankstesnis dizainas
• Ilgesnis tarnavimo amžius

Konstrukcija ir funkcijos

Išardomi šilumokaičiai yra gaminami iš presuotų plokštelių, tarp kurių yra skysčių pratekėjimo kanalai. Tarpinės tarp plokštelių atskiria pratekėjimo kanalus, kad srautai nesimaišytų. Didelė turbulencija ir priešsrovinis tekėjimas užtikrina efektyvų šilumos perdavimą.
Šilumokaičio paskirtis yra perduoti pirminio srauto šilumą antriniam srautui per šilumos mainų plokšteles, srautams nesimaišant tarpusavyje. Plokštelinį šilumokaitį su tarpinėmis galima atidaryti išvalyti ir pakeisti plokšteles ir tarpines. Reikalinga galia pasiekiama, keičiant plokštelių skaičių.
Šilumokaičio pasirinkimas priklauso nuo reikalingos šiluminės galios, temperatūrų ir leistinų slėgio nuostolių.

Techniniai duomenys

Maks. darbinis slėgis 16 ir 25 PN (bar)
Maks. darbinė temperatūra 150 oC
Min. darbinė temperatūra * 150 oC
Srauto terpė Cirkuliacinis vanduo / glikolio tirpalas iki 50 %
Tūris / kanale 0,097 Ltr
Pirminės pusės tūris: (n/2) -1 x tūris/kanale, Ltr
Antrinės pusės tūris: (n/2) x tūris/kanale, Ltr
Sujungimo tipas Cilindrinis išorinis sriegis, pagal DIN ISO 228/1
Sujungimo matmenys G 1¼
Plokštelių medžiaga Nerūdijantis plienas, medžiagos nr. EN 1.4404
Plokštelės storis 0,3 mm
Tarpinės tipas Be klijų
Tarpinės medžiaga, guma EPDM

* Esant srauto temperatūrai žemiau 2 °C, šilumnešio terpė turi būti glikolis

Montavimas

Išardomas šilumokaitis XGM032L arba XGM050L turi būti montuojamas vertikalioje padėtyje. Jei reikia, paruoškite pagrindą šilumokaičiui pagal vietinius reikalavimus. Rekomenduojama, kad visi vamzdžiai, jungiami prie šilumokaičio, turėtų uždarymo sklendes šilumokaičio techninio aptarnavimo / remonto atveju.
Jungiamieji vamzdžiai turi būti sumontuoti taip, kad atsiradę įtempimai, pvz., dėl terminio išsiplėtimo, nepažeistų šilumokaičio. Jungiamieji vamzdžiai turi turėti atramas tam, kad būtų išvengta lenkimo/sukimo įtempimų poveikio šilumokaičio prijungimo vietose.
Rekomenduojama šilumokaitį eksploatuoti su izoliacija.
Tarp šilumokaičio ir uždarymo vožtuvų antrinėje šilumokaičio pusėje būtina sumontuoti apsauginį vožtuvą. Jeigu apsauginis vožtuvas nesumontuotas, uždarius uždarymo vožtuvus, dėl skysčio šiluminio išsiplėtimo šilumokaitį galima sugadinti.

Patvirtinimai:
Slėgio įrenginių direktyva (PED) 97/23/EB.

Šaltinis: http://sildymas.danfoss.com/