Danfoss XB lituoti plokšteliniai šilumokaičiai  

Danfoss XB lituoti plokšteliniai šilumokaičiai

Danfoss XB lituoti plokšteliniai šilumokaičiai skirti įvairioms ŠVOK sistemoms.

I. Lituoti vienos pakopos plokšteliniai šilumokaičiai

Šilumokaičiai, pagaminti iš nerūdijančio plieno šilumos mainų plokštelių sulituotu variu, pasižymi kompaktiškumu bei užtikrina efektyvų šilumos perdavimą. Jie skirti centralizuoto šilumos, karšto vandens tiekimo, vėdinimo bei oro kondicionavimo ir centralizuoto šaldymo sistemoms.

II. Lituoti dviejų pakopų plokšteliniai šilumokaičiai

Šilumokaičiai, pagaminti iš nerūdijančio plieno šilumos mainų plokštelių, sulituotų variu, pasižymi kompaktiškumu bei užtikrina efektyvų šilumos perdavimą. Jie skirti centralizuoto šilumos, karšto vandens tiekimo, vėdinimo, oro kondicionavimo ir centralizuoto šaldymo sistemoms.

XB yra variu lituoti plokšteliniai šilumokaičiai, skirti naudoti centralizuoto šildymo ir vėsinimo sistemose, pavyzdžiui, buitinio karšto vandens ruošimo sistemoje, šilumos punkte atskirti šilumos tinklus nuo namo sistemos, arba kaip slėgio išjungikliai. Asortimentą sudaro įvairaus dydžio plokštelės, kai kurias iš jų galima užsisakyti skirtingo rievėtumo gylio arba formos, kad galėtumėte išsirinkti optimalų šilumokaitį bet kokiam atvejui.

XB 52M-2 lituotas plokštelinis šilumokaitis

Pagrindiniai XB duomenys: 

  • Min. temperatūra −10 °C
  • Maks. temperatūra +180 °C
  • Maks. darbinis slėgis 25 bar
  • Srauto terpė
  • Centrinis šildymas: Cirkuliacinis vanduo / glikolio tirpalas iki 50 % DC: etileno, propileno glikolio, etanolio tirpalai ir kitos tinkamos šilumos perdavimo terpės
  • Jungties matmenys DN (srieginė arba flanšinė) 20–100

Patvirtinimai:

  • • CE sertifikatas pagal (PED) 97/23/EC
  • • GOST / Rusija
  • • SVGW / Šveicarija
  • • VA / Danija

Plokštelių tipai

Dalis šilumokaičių gali būti pateikiama trijų skirtingų bazinių rievėtumo tipų: H, M ir L. Todėl jie tiks įvairiems tikslams.

Šilumokaitį gali sudaryti L tipo arba H tipo plokštelės.
H tipo plokštelė turi didesnį štampuoto griovelio kampą, negu L tipo plokštelė. H tipo plokštelė labiau tinka, kai mažesni temperatūrų skirtumai, negu L tipo plokštelė. H tipo šilumokaičiai turi geresnį šiluminį pralaidumą, tačiau jų slėgio nuostoliai taip pat didesni.
Plokštelių komplektą gali sudaryti taip pat ir šių dviejų tipų derinys. Jeigu kas antra plokštelė bus H tipo plokštelė ir kas antra kita plokštelė bus L tipo plokštelė, jų derinys bus vadinamas tipu M.
Mažųjų plokštelių šilumokaičių šablonams būdingos rievės, sudarytos iš skirtingo dydžio ir formos duobučių. Mažųjų plokštelių šilumokaičiai perduoda vienodą šilumos kiekį, tačiau yra lengvesni, mažesni ir jų slėgio nuostoliai mažesni. Mažųjų plokštelių šilumokaičiai ne tik geriau perduoda šilumą, bet yra mechaniškai tvirtesni.

Danfoss XB lituotų plokštelinių šilumokaičių jungtysXB52 šilumokaičių konstrukcija ir funkcijos

T11 – Pirminė pusė, termofikatas į
T12 – Pirminė pusė, termofikatas iš
T112 – Pirminės pusės antrasis įėjimas (2-jų pakopų)
T21 – Antrinė pusė, šildymas į
T22 – Antrinė pusė, šildymas iš
T212 – Antrinės pusės antrasis įėjimas (2-jų pakopų)

Lituoti plokšteliniai šilumokaičiai yra gaminami iš presuotų ir tarpusavyje sulituotų plokštelių, tarp kurių yra skysčių pratekėjimo kanalai. Didelis turbulentiškumas ir priešsrovinis tekėjimas užtikrina efektyvų šilumos perdavimą. Šilumokaičio paskirtis yra perduoti pirminio srauto šilumą antriniam srautui per šilumos mainų plokšteles, srautams nesimaišant tarpusavyje.
Šilumokaičio pasirinkimas priklauso nuo reikalingos šiluminės galios, temperatūrų ir leistinų slėgio nuostolių.

2-jų pakopų šilumokaitis yra skirtas buitinio karšto vandens ruošimui. 2-jų pakopų šilumokaitis paprastai atvėsina centralizuoto šildymo sistemos vandenį iki 25 °C. Tokią galią galima užtikrinti naudojant didesnį temperatūrų skirtumą, mažesnį vandens srautą ir šilumokaitį su optimaliu šilumos perdavimo plotu. Šis faktorius turi įtakos reguliavimo vožtuvų parinkimui.

Montavimas

Visi šilumokaičiai, tame tarpe ir patys mažiausi, privalo būti montuojami vertikalioje padėtyje.
Taip geriausia išleisti orą ir išvengti trikčių.
Rekomenduojama, kad visi vamzdžiai, jungiami prie šilumokaičio, turėtų uždarymo sklendes šilumokaičio techninio aptarnavimo/remonto atveju.
Jungiamieji vamzdžiai turi būti sumontuoti taip, kad atsiradę įtempimai, pvz., dėl terminio išsiplėtimo, nepažeistų šilumokaičio.
Jungiamieji vamzdžiai turi turėti atramas tam, kad būtų išvengta lenkimo/sukimo įtempimų poveikio šilumokaičio prijungimo vietose.
Rekomenduojama šilumokaitį eksploatuoti su izoliacija.
Naudokite apsauginį vožtuvą tarp šilumokaičio ir uždarymo vožtuvo antrinėje pusėje, kad išvengtumėte šilumokaičio gedimo dėl skysčio šiluminio išsiplėtimo.

XB standartai

Standartiniai šilumokaičiai pagaminti iš medžiagos 1.4404 (316L), užtikrinančios:
– patogų pristatymą;
– mažą kainą ir apsaugą nuo korozijos įprastose naudojimo srityse;
– 1.4404 atsparesnė korozijai negu, pvz., 1.4301, tačiau brangesnė.

Renkantis šilumokaičio medžiagą visada reikia atsižvelgti į vandens savybes. Šilumokaičiai gali būti pagaminti iš kitokių medžiagų, jei pageidaujate.
Kad išvengtumėte varinių lituotų plokštelinių šilumokaičių korozijos ir nuotėkio, laikykitės „Danfoss“ vandens kokybės rekomendacijų, kurios pateiktos www.sildymas.danfoss.lt.